Dodana: 1 luty 2007 09:22

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 09:22

Muzealne lekcje i konkursy

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 17 organizuje lekcje muzealne na temat Konstytucji 3 Maja.

Słuchacze wysłuchają wykłado oraz obejrzą pokaz multimedialny o historii uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. Zapoznają się z pracami nad konstytucją, okolicznościami jej uchwalenia, poznają główne postanowienia konstytucji.

***
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza też wszystkich chętnych do wzięcia udziału w organizowanych przez muzeum konkursach plastycznych.

Wystarczy zwiedzić Muzeum lub wziąć udział w lekcji muzealnej na temat historii Orła Białego – naszego godła narodowego, następnie wykonać jedną lub kilka prac plastycznych związanych tematycznie z Muzeum lub Orłem Białym.

 

KONKURSY:

„Moja przygoda w Muzeum” - ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży.
CELEM KONKURSU jest pogłębianie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych różnego rodzaju typu i profilu specjalistycznego, ich rodowodzie i charakterze, a także wartościach naukowych, historycznych i artystycznych, kształtowanie gustów artystycznych oraz rozwijanie upodobań plastycznych. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat.

WARUNKIEM UDZIAŁU W KONKURSIE JEST:
Poznanie zbiorów Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, wykonanie jednej lub kilku prac plastycznych związanych tematycznie z wybranym eksponatem, rzeźbą, oddających nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji muzealnej

TECHNIKA wykonanej pracy jest dowolna, jednak TEMAT powinien być zainspirowany wizytą w Muzeum.

PRACE o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1 winny zawierać następujące informacje (podane bardzo czytelnie):

  • Nazwę konkursu
  • Pełne imię i nazwisko autora pracy
  • Dokładny wiek autora pracy
  • Tytuł pracy
  • Nazwę muzeum kierującego prace na konkurs
  • Pełne imię i nazwisko opiekuna plastycznego

 

ORGANIZACJA: wstępny etap konkursu prowadzi Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, Jury wybierze najciekawsze prace w celu stworzenia wystawy pokonkursowej, a następnie prace te zostaną przesłane na eliminacje ogólnopolskie do Muzeum Okręgowego w Toruniu do dnia 26 czerwca 2006 r.

ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIE odbędą się na początku lipca br. Jury oceni prace w czterech kategoriach wiekowych: 5- 9 lat, 10- 12 lat, 13 – 15 lat, 16- 19 lat i przyzna równorzędne nagrody, równorzędne wyróżnienia oraz zakwalifikuje najlepsze prace na wystawę pokonkursową. Informacje o przyznanych nagrodach, wyróżnieniach zostaną przesłane pocztą. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone około połowy września podczas uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej, w Muzeum Okręgowym w Toruniu. Organizatorzy zapewniają laureatom Konkursu nocleg i częściowe wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży w wysokości 50%. Wyróżnienia i dyplomy dla uczestników, których prace zostały zakwalifikowane na wystawę, zostana przesłane pocztą.

ZASTRZERZENIA ORGANIZATORÓW: prace plastyczne nadesłane na Konkurs nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność organizatorów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego reprodukowania prac w celach reklamowych (w prasie, TV, katalogach, folderach, innych wydawnictwach promujących Konkurs oraz na stronie internetowej Muzeum Okręgowego z Toruniu).

„Dzieje orła Białego”- konkurs plastyczny

CELEM KONKURSU jest pogłębianie wiedzy dzieci i młodzieży o historii Orła Białego. Będzie to edukacja patriotyczna skierowana do młodego odbiorcy.
Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat.

WARUNKIEM UDZIAŁU W KONKURSIE JEST:
Uczestnictwo w lekcji muzealnej pt.: „Dzieje Orła Białego”, następnie wykonanie jednej lub kilku prac plastycznych związanych tematycznie z Orłem Białym, naszym godłem narodowym.

TECHNIKA wykonanej pracy jest dowolna, jednak TEMAT powinien być zainspirowany lekcja muzealną.

PRACE o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1 winny zawierać następujące informacje (podane bardzo czytelnie):

  • Nazwę konkursu
  • Pełne imię i nazwisko autora pracy
  • Dokładny wiek autora pracy
  • Tytuł pracy
  • Nazwę muzeum kierującego prace na konkurs
  • Pełne imię i nazwisko opiekuna plastycznego

ORGANIZACJA: konkursu prowadzi Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

Jury oceni prace w trzech kategoriach wiekowych: 5- 10 lat, 11- 15 lat, 16 - 19 lat i przyzna równorzędne nagrody oraz równorzędne wyróżnienia.

Następnie najciekawsze prace zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

ZASTRZERZENIA ORGANIZATORÓW: prace plastyczne nadesłane na Konkurs nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność organizatorów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnego reprodukowania prac w celach reklamowych (w prasie, TV, katalogach, folderach, innych wydawnictwach promujących Konkurs oraz na stronie internetowej Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego).

 

 

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook